Nacházíte se zde: Úvod / Odborné zdroje / Normy – instituce a databáze

Normy – instituce a databáze

Přehled nejdůležitějších normalizačních institucí v rámci ČR, EU i celého světa, jejich popis a přímé odkazy na vyhledávání v databázích norem nebo do e-shopů pro nákup norem.

České normy

Další poskytovatelé norem

 • Technické normy ČSN

  - prodej a distribuce českých norem ČSN, bezpečnostních tabulek, tiskopisů a dalších odborných publikací. Poskytuje kompletní a aktualizovaný seznam norem ČSN s kvalitním vyhledáváním, náhledy obsahu a anotací norem, odkazy na náhrady neplatných norem a další služby s problematikou normalizace spojených.

 • Technické normy
  – prodej a distribuce českých a mezinárodních technických norem, sbírek zákonů, a dalších publikací. Najdete zde seznam ČSN, tříd ČSN a ceník ČSN.
 • Normy.biz
  – prodej českých norem ČSN v tištěné podobě Tisk norem na počkání, poskytování zahraničních norem DIN, ASTM, ASME. Služba aktualizace a správy archivů technických norem pro systémy řízení jakosti.
 • NORMSERVIS s.r.o. - specialista na dodávání a aktualizace (řízení) tuzemských norem (ČSN, STN, TŽ, TPG, TDG, TIN, TNI, TD, TNV, PNE, HŽ), zahraničních a mezinárodních norem (ASME, ASTM, BS, SAE, UOP, DIN, ETSI, GOST, IEC, ISO, UIC, UNE, GB, Gazprom, VDI, AD 2000 a mnoho dalších). Na stránkách eShopu si dále můžete zcela zdarma nechat zasílat informace o nově vydaných českých, ale i zahraničních normách, resp. i o jejich dalších úpravách. Tato služba je poskytována zcela zdarma.

 

Evropské normy

stránky v anglickém jazyce

 • European Committee for Standardization (CEN)
  – nezisková asociace vědecké a technické povahy registrovaná podle belgických zákonů zabývající se tvorbou evropských norem (EN-), předběžných evropských norem (ENV-), technických zpráv (CR-) a pracovních dohod (CWA-)
  – ucelené soubory norem a specifikací určené pro podporu evropské ekonomiky v globálním obchodu, vyhledávání norem
 • European Committee for Electrotechnical Standardization (CENELEC)
  - výbor pro normalizaci v elektrotechnice sídlící v Bruselu; zabývá se tvorbou evropských norem (EN), evropských specifikací (ES), harmonizačních dokumentů (HD), předběžných evropských norem (ENV), technických zpráv (TR), specifikací CECC (Výboru CENELEC pro elektronické součástky); vyhledávání
 • European Telecommunications Standards Institute (ETSI)
  – nezisková organizace, jejíž poslání je vypracovávat normy ETSI EN (telekomunikační řady), normy ETSI ES (normy nižší úrovně), technické specifikace (ETSI TS), technické zprávy (ETSI TR), zvláštní zprávy (ETSI SR), technické základy pro předpisy (ETSI TBR), dřívější telekomunikační normy (ETSI-ETS) a předběžné telekomunikační normy (ETSI I-ETS), technické zprávy ETSI (ETSI-ETR) a pokyny ETSI (ETSI EG) v oblasti telekomunikací a elektronických komunikací; vyhledávání norem

 

Mezinárodní a jiné zahraniční normy

stránky v anglickém jazyce

Akce dokumentů

Oborové brány spadající pod Jednotnou informační bránu (JIB)
Knihovnictví a informační věda | Musica | Právo
Umění a architektura | Mezinárodní vztahy