Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Týden vědy a techniky Akademie věd ČR zahájen

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR zahájen

Fascinace světem 1. - 15. listopadu 2013
Týden vědy a techniky Akademie věd ČR zahájen

Zdroj: http://www.tydenvedy.cz/

Akademie věd slavnostně zahájila již 13. ročník největšího vědeckého festivalu v České republice, který se tentokrát s podtitulem "Fascinace světem" bude konat ve dnech 1. - 15. listopadu 2013.  Festival je určen široké veřejnosti, primárně však studentům středních škol, jimž umožní nahlédnout do vědeckých pracovišť a laboratoří a dozvědět se více o světě. Součástí festivalu jsou exkurze, přednášky, výstavy a filmy, více než 500 akcí v celé republice. V dopoledních hodinách jsou přednášky a exkurze zaměřeny především na středoškolskou mládež, odpolední a podvečerní přednášky a doprovodné akce jsou připraveny pro širokou veřejnost. Většina programu festivalu je přístupná zdarma, pouze na základě předchozí rezervace.

Součástí festivalu je také akce ukázky a projížďky elektromobilem, která se 4. listopadu mezi 9:00-15:00 koná v prostranství předNárodní technickou knihovnou v Praze. Projet se elektromobilem může každý. Řídit však mohou pouze oprávnění řidiči.  :-)

Více o programu festivalu vědy a techniky, místa konání jednotlivých akcí a další informace najdete na stránce Týdne vědy.

Zdroj: Akademie věd ČR

Akce dokumentů

Oborové brány spadající pod Jednotnou informační bránu (JIB)
Knihovnictví a informační věda | Musica | Právo
Umění a architektura | Mezinárodní vztahy