Nacházíte se zde: Úvod

Výsledky vyhledávání

Počet odpovídajících položek: 16
Upřesnit výsledky.
Typ položky

Stáří položekŘadit podle relevance · datum (nejaktuálnější budou první) · abecedně
Database Science - vědecký časopis
Časopis Science a další přední odborné časopisy AAAS z oborů biologie, robotiky a lékařství. Plné texty článků v archivu k dispozici pro zákazníky NTK
Umístění Odborné zdroje / Volné zdroje
Database Český kosmický portál
Český kosmický portál slouží jako jednotný informační portál pro kosmické aktivity České republiky a přináší informace o těchto aktivitách v České republice i v zahraničí. Na jeho obsahové náplni se podílí členové Koordinační rady ministra dopravy pro kosmické aktivity, ministerstva ČR a Úřad vlády. Databáze průmyslových a akademických subjektů ČR, tendry a veřejné zakázky, rejstřík kosmických objektů.
Umístění Odborné zdroje / Volné zdroje
Database ALDEBARAN - Astrofyzika a fyzika plazmatu
Portál astrofyziky a fyziky plazmatu - aktualizovaný bulletin, fórum, animace a ilustrace, tabulky, glosář, zvuky, atd. Vhodné i pro středoškoláky. Sdružení ALDEBARAN bylo založeno v roce 2002, jádrem sdružení je skupina lidí z katedry fyziky FEL ČVUT. Stejnojmenný výukový server ALDEBARAN je provozován katedrou fyziky FEL ČVUT a sdružením ALDEBARAN.
Umístění Odborné zdroje / Volné zdroje
Database C source code Canadian Astronomy Data Centre (CADC)
Kanadské astronomické datové centrum je jedním ze tří mezinárodních center astronomických dat, které získává Hubbleův teleskop. Web umožňuje získat soubory, data, obrázky a další informace z pozorování, z astronomických archívů a katalogů.
Umístění Odborné zdroje / Volné zdroje
AAO Newsletters - Observer
Anglo-australská observatoř, divize australského Ministerstva průmyslu, inovací a vědy, spravuje anglo-australský teleskop a Schmidtův teleskop a zároveň vydává časopis s názvem AAO Newsletters - Observer, na jehož stránkách jsou publikovány nejnovější objevy a poznatky z pozorování prováděných observatoří.
Umístění Odborné zdroje / Volné zdroje
Database L'Observatoire de Paris
Pařížská observatoř je výzkumným centrem v oblasti astronomie a astrofyziky. Zabývá se především měřením prostoru a času, zkoumáním Slunce a sluneční soustavy, planetárními systémy, hvězdnou fyzikou a fyzikou galaxií, kosmologií atd. Databáze zpřístupňují informace např. o fyzických parametrech galaxií, planetách mimo sluneční soustavu, oběžných drahách komet, fotografie celého Slunce atd.
Umístění Odborné zdroje / Volné zdroje
Database Planetary Data System (PDS)
PDS ukládá a zpřístupňuje vědecké informace a data o planetárních misích NASA, astronomických pozorováních a laboratorních výzkumech. Link na „Related Sites“ obsahují další zdroje informací. PDS je sponzorovaný NASA a všechna jeho data jsou veřejně přístupná.
Umístění Odborné zdroje / Volné zdroje
Database SAO/NASA Astrophysics Data System
Digitální knihovna ADS pro astronomii a fyziku spravuje Smithsonian astrofyzikální observatoř (SAO) a NASA. ADS obsahuje 11,6 mil. bibliografických záznamů, abstraktů a částečně půných textů vědeckých článků a dat.
Umístění Odborné zdroje / Volné zdroje
Database Science.gov
Brána k informačním zdrojům poskytovaným vládními agenturami v USA. Vyhledávání v 60 vědeckých databázích, ve 200 miliónech stranách vědeckých informací a na 2200 odborných webových stránkách z jednoho dotazovacího místa.
Umístění Odborné zdroje / Volné zdroje
Database Chandra X-ray Observatory
Středisko Chandra X-ray Observatory (CXOC) je součástí NASA, jeho úkolem je zkoumat vesmír z hlediska paprsků X pomocí kosmického RTG teleskopu. Datový archiv (CDA) poskytuje přístup k záznamům o pozorování a měření pomocí vyhledávacího nástroje a slouží jako depozitář vědeckých dat. Více info na http://chandra.harvard.edu/
Umístění Odborné zdroje / Volné zdroje
Oborové brány spadající pod Jednotnou informační bránu (JIB)
Knihovnictví a informační věda | Musica | Právo
Umění a architektura | Mezinárodní vztahy